Tisztelt Emberi Erőforrások Minisztériuma!

Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (a továbbiakban: Infotv.) 28. § (1) bekezdése alapján a következő adatigénylést terjesztem elő.

Az Európai Bizottság tájékoztatása szerint Magyarország sikerrel indult a JUST/2011/PROG/AG/D4 Support to national activities aiming at combating discrimination and promoting equality c. pályázaton; a megkötött támogatási szerződés száma: JUST/2011/PROG/AG/1888.

A pályázati kiírás szerint a pályázatot megelőzően létre kellett hozni egy ad hoc munkacsoportot egy keretdokumentum kidolgozására (http://ec.europa.eu/justice/funding/prog... 8.o). A pályázati kiírás szerint a munkacsoportban mind az öt esélyegyenlőségi célcsoportot (faj/etnikum, vallás, fogyatékosság, életkor, szexuális irányultság) képviselő civil szervezeteknek részt kell vennie.

Kérem, szíveskedjen elektronikus másolatban megküldeni részemre ehhez kapcsolódóan az alábbi kérdésekre adott választ:

a) Milyen formában teljesítette ezt a pályázati előírást a Magyar Kormány?

b) Mely civil szervezeteket hívták meg az ad hoc munkacsoportba?

c) Mely civil szervezetek vettek részt ténylegesen a munkacsoport munkájában?

Az Infotv. 30. § (2) bekezdése szerint kérem, hogy a másolatokat és az egyéb igényelt adatokat elektronikus úton szíveskedjen részemre a feladó e-mail címére megküldeni.
Ha az igényelt adatokat bármely okból nem lehet e-mailben megküldeni, akkor kérem, hogy azokat a kimittud.atlatszo.hu weboldalon töltse fel.

Az Infotv. 29. § (3) bekezdése szerint adatigénylésem során a szkennelés költségén kívüli költségek megtéríttetésére nincs mód. Kérem, hogy előzetesen elektronikus úton tájékoztasson arról, amennyiben a kért iratmásolatok szkenneléséért költségtérítés megállapítására kerül sor. Ebben az esetben kérem, hogy a tájékoztatásban mellékeljen dokumentumlistát, dokumentumonként tüntesse fel az oldalszámot és a szkennelés költségét.

Kérem, hogy abban az esetben, ha az igényelt adatoknak csak egy részét tekinti megismerhetőnek, az Infotv. 30. § (1) bekezdése alapján azokat az adatigénylés részbeni megtagadásával együtt küldje meg számomra.

Segítő együttműködését előre is köszönöm.

Kelt: 2012. augusztus 7.

Üdvözlettel:

Dombos Tamás, ügyvivő
Magyar LMBT Szövetség

info (EMMI), Emberi Erőforrások Minisztériuma

Tisztelt Levélíró!

 

Tájékoztatjuk, hogy az Ön elektronikus levelét a Emberi Erőforrás
Minisztérium levelezőrendszere fogadta.

Kollégáink válaszának megérkezéséig szíves türelmét kérjük.

 

Ezt az üzenetet a rendszer automatikusan generálta.

Kérjük, ne válaszoljon rá.

 

EMMI Ügyfélszolgálat

 

--------------------------------------------------------------------------

Ezen üzenet és annak bármely csatolt anyaga bizalmas, jogi védelem alatt
áll, a nyilvános közléstől védett. Az üzenetet kizárólag a címzett,
illetve az általa meghatalmazottak használhatják fel. Ha Ön nem az üzenet
címzettje, úgy kérjük, hogy telefonon, vagy e-mail-ben értesítse erről az
üzenet küldőjét és törölje az üzenetet, valamint annak összes csatolt
mellékletét a rendszeréből. Ha Ön nem az üzenet címzettje, abban az
esetben tilos az üzenetet vagy annak bármely csatolt mellékletét
lemásolnia, elmentenie, az üzenet tartalmát bárkivel közölnie vagy azzal
visszaélnie.

This message and any attachment are confidential and are legally
privileged. It is intended solely for the use of the individual or entity
to whom it is addressed and others authorised to receive it. If you are
not the intended recipient, please telephone or email the sender and
delete this message and any attachment from your system. Please note that
any dissemination, distribution, copying or use of or reliance upon the
information contained in and transmitted with this e-mail by or to anyone
other than the recipient designated above by the sender is unauthorised
and strictly prohibited.

idézett részek elrejtése

Németh András hozzászólt ()

Tisztelt Dombos Tamas,

ez a tema engem is meglehetosen erdekel, talan leginkabb az elso kerdesere adando valaszra vagyok kivancsi, egeszen a reszletekig menoen. Celravezetonek tartana-e az adatigenyleset kiterjeszteni a munkacsoport-megbeszelesekrol keszult jegyzokonyvekre, emlekeztetokre? Ha igen, kerem tegye meg.

Koszonettel,
Nemeth Andras

Dombos Tamás hozzászólt ()

2012. augusztus 29-én telefonon kerestem meg a Minisztériumot, öt napig nyomozták az adatigénylés sorsát, ma visszahívtak, hogy "elnézést kérnek, de a szabadságolások miatt elakadt az akta", de már folyamatban van a válaszadás. Várjuk!

Dombos Tamás hozzászólt ()

Az alábbi választ kaptam emailben:

Iktatószám:40961-1/2012/ESELY

Dombos Tamás
ügyvivő
Magyar LMBT Szövetség

Tárgy: Válaszadás

Tisztelt Ügyvivő Úr!

Levelére válaszul az alábbi tájékoztatást tudom adni:

A 1672/2006/EK határozat alapján létrejött PROGRESS közösségi foglalkoztatási és társadalmi szolidaritási program (2007-2013) átfogó célja, hogy pénzügyileg támogassa az Európai Unió szociális és munkaügyi téren kitűzött céljainak megvalósulását, és ezúton járuljon hozzá a Lisszaboni Stratégiában megfogalmazott törekvésekhez.

A JUST/2011/PROG/AG/D4 pályázati felhívás az „Antidiszkrimináció – megkülönböztetés elleni küzdelem” elnevezésű 4. szakasz keretében került meghirdetésre. A PROGRESS-ről szóló határozat 7(c) pontja értelmében célja a „tudatosság erősítése, információk terjesztése, valamint a megkülönböztetéssel és a megkülönböztetés elleni küzdelem beépítésével kapcsolatos fő kihívásokról és politikákról szóló vita előmozdítása valamennyi közösségi politikában, többek között a szociális partnerek, a nem kormányzati szervezetek és egyéb érintettek között”. A felhívás alapvető célja az EU antidiszkriminációs jogi szabályozásának (2000/43/EK és 2000/78/EK irányelvek) jobb végrehajtása, a tagállami antidiszkriminációs és esélyegyenlőségi szakpolitikák megerősítése, az érvényben levő intézkedésekről való széleskörű tájékoztatás, valamint a jó gyakorlatok összegyűjtése.

A JUST/2011/PROG/AG/D4 pályázati felhívás esetében az Emberi Erőforrások Minisztériuma jogelődje a kiírásnak megfelelően járt el, a korábbi évek gyakorlata alapján. A konzultációs folyamat részeként összehívta az ún. ad-hoc PROGRESS Nemzeti Antidiszkriminációs Munkacsoportot, melyben részt vettek a felelős nemzeti hatóságok/minisztériumok, a diszkrimináció területén dolgozó civil társadalom képviselői és az Egyenlő Bánásmód Hatóság, mint a 2000/43/EK irányelv alapján létrehozott egyenlőségi testület. A vonatkozó területek kormányzati felelősei egyrészt delegálták a kormányzati képviselőket, másrészt javaslatot tettek a terület civil képviselőire. Ez utóbbiak több esetben megegyeztek a korábbi pályázatokban közreműködő Munkacsoport tagokkal, azonban részben új személyek, illetve szervezetek bevonására is sor került.

A Munkacsoportba az alábbi civil szervezetek kaptak meghívást: Magyar Cserkészszövetség, Barankovics Roma Egyesület, Együtt az Életért Egyesület, Magyar Asszonyok Érdekszövetsége, Kézenfogva Alapítvány, Országos Nyugdíjas Polgári Egyesület, Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa. Ezek a szervezetek kivétel nélkül részt vettek a Munkacsoport munkájában, amely létrehozta a Nemzeti Antidiszkriminációs Keretdokumentumot, mely meghatározza a nemzeti prioritásokat a hátrányos megkülönböztetés elleni fellépés területén a 2011-2012 évekre, és amely a beadott pályázat részét képezte.

Az EMMI jogelődje által beadott „Határtalan egyenlőség” c. pályázat elnyerte az Európai Bizottság támogatását.

A program témája esélyórák/esélynapok szervezése általános- és középiskolás fiatalok számára országosan 100 helyszínen. A feladatok komplex módon felölelik a generációk közti együttműködés erősítése, a kisebbségek-előítélet, a kulturális/társadalmi sokszínűség témáit, és hozzájárulnak a sztereotípiák aktív feloldásához. A találkozók rendhagyó osztályfőnöki órák keretében zajlanak, melyeken a területek ún. tapasztalati szakértőivel találkozhatnak a diákok. Az esélyórák során játékos formában maguk a diákok tehetik fel kérdéseiket, találhatják meg válaszaikat és teljesíthetik a feladatokat az esélyegyenlőség különböző területeivel kapcsolatban.

Üdvözlettel:

Kisgyőri Roland
főosztályvezető-helyettes

Emberi Erőforrások Minisztériuma
Esélyegyenlőségi Főosztály
H-1054 Budapest, Akadémia utca 3.
T: 00-36-1-795-5679
F: 00-36-1-795-0675
E-mail: [email protected]