Társasházban történt rendőri intézkedések összesítése
Tisztelt Budapest VIII. kerületi Rendőrkapitányság!
Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (a továbbiakban: Infotv.) 28. § (1) bekezdése alapján a következő adatigénylést terjesztem elő.
Kérem, szíveskedjen elektronikus másolatban megküldeni részemre:
2015. január elseje és 2019. Június 12. között hány alkalommal történt rendőri intézkedés – különös tekintettel, de nem kizárólagosan a csendháborítás miatti bejelentések kapcsán – a 1081 Kun utca 4. szám alatti lakóparkban (A, B, C lépcsőházak), és ezek az intézkedések melyik albetétekben történtek (emelet és ajtószám). Az intézkedés alatt a rendőrjárőr által az albetétben tartozkódó figyelmeztetése is beleszámít.
Az Infotv. 30. § (2) bekezdése szerint kérem, hogy a másolatokat és az egyéb igényelt adatokat elektronikus úton szíveskedjen részemre a feladó e-mail címére megküldeni.
Ha az igényelt adatokat bármely okból nem lehet e-mailben megküldeni, akkor kérem, hogy azokat a kimittud.atlatszo.hu weboldalon töltse fel.
Az Infotv. 29. § (3) és (5) bekezdése alapján adatigénylésem teljesítéséért költségtérítés kizárólag akkor állapítható meg, ha az adatigénylés teljesítése a közfeladatot ellátó szerv alaptevékenységének ellátásához szükséges munkaerőforrás aránytalan mértékű igénybevételével jár. Ilyen esetben az adatkezelő jogosult az adatigénylés teljesítésével összefüggő munkaerő-ráfordítás költségét költségtérítésként meghatározni. Kérem, hogy előzetesen elektronikus úton tájékoztasson arról, amennyiben a kért iratmásolatokra tekintettel költségtérítést állapítana meg. Ebben az esetben kérem, hogy a tájékoztatásban mellékeljen dokumentumlistát, dokumentumonként tüntesse fel az oldalszámot, az adatigénylés teljesítésével kapcsolatos munkaerő-ráfordítás mértékét és annak óradíját.
Kérem, hogy abban az esetben, ha az igényelt adatoknak csak egy részét tekinti megismerhetőnek, az Infotv. 30. § (1) bekezdése alapján azokat az adatigénylés részbeni megtagadásával együtt küldje meg számomra.
Felhívom szíves figyelmét, hogy a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság NAIH/2015/4710/2/V. számú állásfoglalásából következően a jelen adatigénylés az Infotv. 29. § (1b) bekezdése alapján nem tagadható meg, mivel tartalmazza az adatigénylő nevét és elérhetőségét. Ezen túlmenő adatok megadását az adatkezelő NAIH állásfoglalás szerint nem kérheti, továbbá nem jogosult a személyazonosság ellenőrzésére sem.
Segítő együttműködését előre is köszönöm.
Kelt: 2019. június 12.
Üdvözlettel:
Lukács Attila
Tisztelt Dauda Márta r. őrnagy!
Köszönettel vettem válaszukat, ám több dolgot nem értek: Ön azt írja, hogy az adat nem áll rendelkezésre, ám térítés ellenében átnéznek iratokat, amikből egyáltalán nem biztos, hogy számomra értelmezhető és releváns információkat nyernek. Kérdés: miért fizessek valamiért, amiről nem tudom, hogy létezik-e? Második kérdés: ha Ön nem tudja biztosan, hogy létezik-e az információ, akkor az intézkedő járőrök miért mondják azt, hogy ó, erről készül bent jelentés/feljegyzés (nevezzük bárhogy) - tehát a logika alapján mégiscsak rendelkezésre állhat ez az információ? Harmadrészt: vitatkoznék azzal, hogy beazonosítható információt kértem: én ugyanis csak arra az információra lennék kiváncsi, hogy melyik albetétben jártak járőrök (arra nem, hogy kinél). Az albetét tulajdonosa pedig - ha máshonnét nem, a postaládáról - kiderül, de akár a Földhivatal nyilvántartása alapján meg tudom tekinteni.
A fentiek alapján egyelőre eltekintek az adatok igénylésétől, de köszönöm, hogy a törvényben foglaltak alapján és annak megfelelően választ kaphattam Önöktől.
Köszönettel és üdvözlettel:
Lukács Attila