„Komplex telep-program Köröm Községben II. ütem” címmel EFOP-1.6.2.-16 -támogatás felhasználásáról
Tisztelt Köröm Község Önkormányzat Polgármesteri Hivatal!
Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (a továbbiakban: Infotv.) 28. § (1) bekezdése alapján a következő adatigénylést terjesztem elő.
Kérem, szíveskedjen elektronikus másolatban megküldeni részemre
Az alábbi pályázattal kapcsolatban kérek közérdekű adatokat.
"Projektazonosító: EFOP-1.6.2-16-2017-00066
A támogatás mértéke 100%
A projekt befejezésének dátuma 2021.07.31
Az Emberi Erőforrás Operatív Program keretében 2018-2021 között tovább folytatódik Köröm községben a korábban már elindított komplex telep-program, melynek átfogó célja a szegregáció oldása Köröm községben a szegregált lakókörnyezetben, mélyszegénységben élő, hátrányos helyzetű emberek és családjaik társadalmi felzárkóztatásának folytatásával és lakhatási integrációjának segítésével.
Köröm Község Önkormányzata - konzorciumban a Régió Fejlesztéséért Alapítvánnyal és a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatósággal - a Széchenyi2020 Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében „Komplex telep-program Köröm Községben II. ütem” címmel támogatást nyert az EFOP-1.6.2.-16 kódszámú „Szegregált élethelyzetek felszámolása komplex programokkal (ESZA)” tárgyú felhívás keretében.
A 199,7 millió forint európai uniós támogatás segítségével megvalósuló projekt célja, hogy javuljanak a szegregált településrészen élők munkaerőpiaci jellemzői, a telepeken és telepszerű lakókörnyezetben élők szolgáltatásokhoz valóhozzáférése, növekedjen azon személyek száma, akik társadalmi felzárkózást segítő (különösen oktatási, képzési és foglalkoztatási) programokba kapcsolódnak, javuljanak a programba bevont családok gyermekeinek iskolai előrehaladási esélyei, tanulmányi eredményei és szabadidő eltöltési lehetőségei, javuljon a célterületen élő személyek egészségi és mentális állapota.
A projekt közvetlen célcsoportját Köröm szegregált területén élő 119 fő 16-54 év közötti hátrányos helyzetű személy és családjaik alkotják, akikre egyéni fejlesztési terv készül, szociális, közösség-fejlesztési, oktatási, képzési, egészségügyi és munkaerő-piaci szolgáltatásokat vehetnek igénybe. A célcsoport 75%-a képzésben, 30%-a egészségügyi szűrésben részesül.
A projekttel a korábban TÁMOP forrásból már megkezdett minta értékű programot kívánja az Önkormányzat folytatni. A fejlesztésben az önkormányzat, civil szervezet és a helyben lakók aktív és tevőleges partnerekként működnek együtt, minden tekintetben megújult minőségű társadalmi környezetet kívánnak megteremteni.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg."
Fenti pályázattal kapcsolatban szeretnék beszámolót kérni, mire fordították a keret- összeget?
Hány házat érintettek a munkálatok a tervek szerint és hányat a valóságban?
Hány családdal és milyen tartalmú megállapodást, szerződést kötöttek?
Mi volt a szerződés tartalma.
Ki végezte a munkákat.
Hogyan választották ki a kivitelezőt?
Ki döntött a végzendő munkák tartalmáról.
Mire terjedt ki a feladat.
Tartalmazott-e vízbekötést, szennyvízelvezetés munkáit?
Tartalmazott-e villanyszerelési munkákat?
Tartalmazott-e tetőjavítást, ereszcsatorna kialakítása?
Szerepelt-e a munkák között kéményjavítás, kályhaépítés?
Burkolat kialakítása megtörtént-e?
Milyen munka és anyagi részvételt kértek Önök a lakóktól?
A munkálatok idejére biztosítottak-e átmeneti elhelyezést?
Milyen anyagokat építettek be, gondolok nyitászárókra, burkoló anyagokra.
Mikor fejeződött be a munka? Hány házat újítottak fel.
Felhasználtak-e a tervek szerint minden pályázati összeget?
A fel nem használt összegeknek mi lett a sorsa?
A pályázat korábbi első fordulójáról is érdeklődöm:
Mi történt a rendbehozott önkormányzati ingatlanokkal?
Milyen bérleti díjat állapítottak meg, milyen pályázatot írtak ki arra, hogy mely családok foglalják-el.
Rendkívül sok család él a településen zsúfoltságban, rájuk gondoltak-e, vagy inkább értékesítés volna-e a terv?
Ha fentiekkel kapcsolatban születtek jegyzőkönyvek, illetve határozatok, kérem azokat küldjék el!
Az Infotv. 30. § (2) bekezdése szerint kérem, hogy a másolatokat és az egyéb igényelt adatokat elektronikus úton szíveskedjen részemre a feladó e-mail címére megküldeni.
Ha az igényelt adatokat bármely okból nem lehet e-mailben megküldeni, akkor kérem, hogy azokat a kimittud.atlatszo.hu weboldalon töltse fel.
Az Infotv. 29. § (3) és (5) bekezdése alapján adatigénylésem teljesítéséért költségtérítés kizárólag akkor állapítható meg, ha az adatigénylés teljesítése a közfeladatot ellátó szerv alaptevékenységének ellátásához szükséges munkaerőforrás aránytalan mértékű igénybevételével jár. Ilyen esetben az adatkezelő jogosult az adatigénylés teljesítésével összefüggő munkaerő-ráfordítás költségét költségtérítésként meghatározni. Kérem, hogy előzetesen elektronikus úton tájékoztasson arról, amennyiben a kért iratmásolatokra tekintettel költségtérítést állapítana meg. Ebben az esetben kérem, hogy a tájékoztatásban mellékeljen dokumentumlistát, dokumentumonként tüntesse fel az oldalszámot, az adatigénylés teljesítésével kapcsolatos munkaerő-ráfordítás mértékét és annak óradíját.
Kérem, hogy abban az esetben, ha az igényelt adatoknak csak egy részét tekinti megismerhetőnek, az Infotv. 30. § (1) bekezdése alapján azokat az adatigénylés részbeni megtagadásával együtt küldje meg számomra.
Felhívom szíves figyelmét, hogy a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság NAIH/2015/4710/2/V. számú állásfoglalásából következően a jelen adatigénylés az Infotv. 29. § (1b) bekezdése alapján nem tagadható meg, mivel tartalmazza az adatigénylő nevét és elérhetőségét. Ezen túlmenő adatok megadását az adatkezelő NAIH állásfoglalás szerint nem kérheti, továbbá nem jogosult a személyazonosság ellenőrzésére sem.
Segítő együttműködését előre is köszönöm.
Kelt: 2021. október 19.
Üdvözlettel:
Anikó Kiss